Nebankovní půjčky a jejich přednosti

Nebankovní půjčky mají oproti těm bankovním celou řadu výhod. Jaké jsou to výhody a jaké mají nevýhody?

Především se nebankovní soukromé zdroje zaměřují na dostupnost. Aby tak oslovili široký záběr svých potencionálních zákazníků. Jestliže má být nebankovní půjčka dobře dostupná, bude v podstatě nezajištěná. Je tu ale jeden háček. Když budete nabízet nezajištěnou půjčku, kterou může téměř kdokoliv využít, bude to pro Vás představovat velmi vysoké riziko, že se Vám peníze jednoduše nevrátí. Tento fakt nebankovní poskytovatelé částečně kompenzují vyšším úrokem a hlavně vyšší RPSN. Vyšší sazby poplatků jsou jednou ze dvou nevýhodných vlastností nebankovních úvěrových produktů. Tou druhou je možný kontakt s podvodníky. Pravdou je, že se v bankovní oblasti s podvodníky nemůžete potkat.

Lidé i přes vyšší sazby RPSN a úroku a případná rizika setkání s podvodníky nebankovní půjčky hojně využívají. Můžete si zapůjčit peníze na cokoliv a půjčit si zde můžete jak statisícové nebo milionové částky, tak i velmi drobné mikropůjčky od několika stokorun, splatné z další výplaty. Bankovní úvěry pak začínají obvykle na částce 20 tisíc korun a menší částku si v bance můžete půjčit jen skrze kontokorent nebo úvěr z kreditní karty. Přičemž právě drobné půjčky lidé nejčastěji využívají. Drobnou půjčku každý obvykle snadno splatí, a to s minimálním rizikem neschopnosti splácet. Drobnou mikropůjčku sjednáte snadno a rychle jen na platný občanský průkaz.

Mezi podstatné výhody nebankovní půjčky se řadí poskytnutí služby i lidem s negativními záznamy v úvěrových registrech. Naopak v bance s negativními záznamy v některém z registrů nemáte šanci na úspěch.

Nebankovní půjčky mají ještě jednu podstatnou výhodu – velmi rychle je sjednáte, včetně poskytnutí potřebných financí. Schvalovací proces probíhá online, obvykle trvá jen několik minut a ihned poté se začínají odesílat automaticky peníze na Váš účet. Mnoho nebankovních společností si založilo účty ve všech velkých bankách a je velmi pravděpodobné, že se s bankou žadatele bude některý z nich shodovat – peníze se pak převádí v rámci jedné banky během několika hodin.

Konsolidace půjček - kalkulačka

Pokud přemýšlíte nad konsolidací půjček a poohlížíte se po internetu, tak zjistíte, že společností, které tuto službu nabízejí, je jako hub po dešti. Buďte při výběru opatrní, protože se může lehce stát, že namísto zjednodušení a snížení splátek se dostanete kvůli podvodníkům do problémů, které mohou skončit exekucí. Řada společností vytvořila užitečný nástroj, díky kterému si můžete udělat představu, jak moc je jejich nabídka výhodná a porovnat ji s konkurencí. Jedná se o tzv. konsolidace půjček kalkulačka, kam zadáte základní hodnoty, na základě kterých obdržíte nabídku, kterou Vám mohou vypracovat a zrealizovat.

Celý článek
Magazín