Nebankovní půjčky od soukromníka

Půjčky a úvěry dělíme podle typu poskytovatele na nebankovní a bankovní. A každá půjčka má svoje pro a proti. V podstatě neexistuje ideální půjčka se samými výhodami. V čem se tedy jednotlivé půjčky liší?

Můžete si být jisti, že klasický bankovní úvěr bude naprosto bezpečný. V bankovní oblasti nehrozí žádný podvod, ani sebemenší náznak podvodu. Naopak u nebankovních poskytovatelů si musíte dávat velký pozor, abyste nějakému podvodníkovi nenaletěli. Především si dávejte pozor na skryté poplatky. Některé nebankovní subjekty nemusí mít všechny poplatky v sazebníku uvedeny a mohou mít nejasně formulované smluvní podmínky. Nejvíce nebezpečné nebankovní půjčky jsou však ty, kde je vyžadováno volání na drahé telefonní linky, s cílem vylákat na klientovi ještě před sjednáním půjčky takto rafinovaný poplatek. Ne zrovna férovou službou je také půjčka, kde je vyžadováno ještě před podpisem smlouvy zaplatit nějaký poplatek za umožnění půjčky. Tyto velmi známé poplatky předem se dnes však už natolik rozšířily do povědomí lidí, že tento typ podvodu se mnohdy nemá šanci uchytit. Nebezpeční platí hlavně pro důvěřivé seniory.

Další zásadní výhodou bankovních půjček je jejich cena. Jsou sice levnější než nebankovní, ale má to háček. Zkrátka něco za něco. To znamená, že čím bude půjčka levnější, tím bude také dostupná pro méně lidí a bude nutné ji více zajistit. Jinými slovy, budete muset prokázat schopnost půjčku splácet a bude po Vás vyžadováno minimálně potvrzení o příjmu a žádné záznamy v registru dlužníků. Nevýhodou bankovních půjček a úvěrů je tím pádem horší dostupnost. Ne všichni disponují dostatečnými příjmy, aby si mohli bankovní úvěr dovolit. Někteří lidé, kteří mají příjem dostatečně vysoký jej zas nechtějí z osobních důvodů nikde prokazovat. Menší nebankovní půjčky jsou sice dražší, ale patří k nejvyhledávanějším na našem úvěrovém trhu.

Konsolidace půjček - kalkulačka

Pokud přemýšlíte nad konsolidací půjček a poohlížíte se po internetu, tak zjistíte, že společností, které tuto službu nabízejí, je jako hub po dešti. Buďte při výběru opatrní, protože se může lehce stát, že namísto zjednodušení a snížení splátek se dostanete kvůli podvodníkům do problémů, které mohou skončit exekucí. Řada společností vytvořila užitečný nástroj, díky kterému si můžete udělat představu, jak moc je jejich nabídka výhodná a porovnat ji s konkurencí. Jedná se o tzv. konsolidace půjček kalkulačka, kam zadáte základní hodnoty, na základě kterých obdržíte nabídku, kterou Vám mohou vypracovat a zrealizovat.

Celý článek
Magazín