Půjčky bez registru pro problémové klienty

Úvěrové registry především chrání registrované věřitele před problémovými klienty. V České republice působí Centrální registr dlužníků, Zájmové sdružení právnických osob Solus, Bankovní registr klientských informací, Centrální registr úvěrů pod správou ČNB a Nebankovní registr klientských informací.

V databázích registrů jsou veškeré údaje o poskytnutých půjčkách a úvěrech těch subjektů, kteří jsou jejich členy. V registrech jsou uváděny pozitivní záznamy – základní údaje o klientovi a jím čerpaných úvěrech, ovšem také negativní záznamy v případě špatné platební morálky a nedodržování smluvního vztahu s věřitelem. V negativních záznamech jsou uvedeny úplně všechny přestupky, i ty drobné. Tedy všechny opožděné splátky, všechny nezaplacené pohledávky a jejich případné vymáhání a všechny upomínky. Registry slouží pro všechny věřitele, kteří jsou jejími členy, a mohou si poskytovat informace navzájem.

U každého klienta si záznamy v registrech dlužníků prohlíží veškeré bankovní domy. Pokud tedy v bance žádáte o úvěr, mohou Vám úvěrové registry pěkně zkomplikovat situaci. Dokonce Vám žádost o úvěr může banka zamítnout. Podobně, jako banky, nahlíží do registrů i některé renomované nebankovní společnosti. Tyto nebankovní společnosti nabízí mnohdy velmi výhodné a zajímavé typy půjček rozmanitých velikostí, ovšem pod podmínkou čistého úvěrového rejstříku. Jednou z nich je například společnost Home Credit. Výhodou takovýchto nebankovních subjektů je jejich velmi pestrá nabídka od nejmenších částek až po milionové hypotéky se zajímavým úrokem a RPSN, ale podmínkou bývá potvrzení o příjmu a u vyšších částek zajištění nemovitosti.

Co si ale počít, když už negativní záznam v registru z nějakého důvodu máte? Tehdy můžete využít služeb nebankovních poskytovatelů, kteří záznamy v registrech neřeší.

Nebankovní půjčky bez registru a Solusu sjednáte velmi jednoduše. Jsou to nezajištěné půjčky a jsou přístupné téměř každému, kdo se o ně chystá požádat. Požadavky na ověření bonity jsou tu minimální, nebo vůbec žádné. Hlavně není nutné dokládat potvrzení o výši pravidelného měsíčního příjmu. A není nutné ani shánět ručitele či zastavit movitý nebo nemovitý majetek. Budete potřebovat pouze platnou občanku a případně druhý doklad k ověření totožnosti.

Konsolidace půjček - kalkulačka

Pokud přemýšlíte nad konsolidací půjček a poohlížíte se po internetu, tak zjistíte, že společností, které tuto službu nabízejí, je jako hub po dešti. Buďte při výběru opatrní, protože se může lehce stát, že namísto zjednodušení a snížení splátek se dostanete kvůli podvodníkům do problémů, které mohou skončit exekucí. Řada společností vytvořila užitečný nástroj, díky kterému si můžete udělat představu, jak moc je jejich nabídka výhodná a porovnat ji s konkurencí. Jedná se o tzv. konsolidace půjček kalkulačka, kam zadáte základní hodnoty, na základě kterých obdržíte nabídku, kterou Vám mohou vypracovat a zrealizovat.

Celý článek
Magazín