Půjčka 2000 Kč ihned na cokoliv

Tyto typy půjček se řadí mezi nejvyhledávanější úvěrové produkty dnešní doby. Říká se jim také někdy Finské půjčky, půjčky do výplaty nebo mikropůjčky. Půjčka 2000 Kč ihned původně vznikla ve Skandinávii, odtud tedy pochází onen název Finská půjčka.

Proč jsou mikropůjčky tolik oblíbené? Důvodů je hned několik. V první řadě si lidé půjčí tolik, kolik jsou schopni snadno a jednoduše, bez komplikací splatit. Přece jen jde o malé peníze, které se ihned z další výplaty zaplatí. Riziko neschopnosti dluh uhradit je minimální. Ale i přesto se objevují případy nezodpovědných klientů, kteří včas takovou půjčku nezaplatí a pak jim zbytečně narostou další náklady včetně prostředků na vymáhání dluhu a z několikatisícového dluhu se pak může stát i padesátitisícová nebo stotisícová noční můra.

K výhodám patří i velmi rychlé a jednoduché vyřízení půjčky. Vysedávání na pobočkách spořitelny a čekání několik dnů na schválení úvěru už je dávno za námi. Dnešní technické vymoženosti dovolují schválit půjčku za pár minut prostřednictvím internetu. To platí především u takto malých obnosů. Velmi rychlý je i převod peněz z účtu na účet. Většina poskytovatelů má dnes založené účty ve všech větších bankách a pravděpodobně se bude jednat o převod peněz v rámci jedné banky. Můžete si ráno vypůjčit 2 tisíce korun a v poledne si je již můžete vyzvednout. Rychle vyřízené mikropůjčky se obvykle využívají na bleskové záplatování díry v rodinném rozpočtu. Například na některý z nečekaných výdajů před výplatou – na nedoplatek za energie, na opravu vozidla, nákup nové ledničky, pračky a podobně.

Podstatnou výhodou nebankovní mikropůjčky je její výborná dostupnost prakticky každému, kdo o ni požádá. Půjčit si můžete peníze prakticky na cokoliv a ke sjednání půjčky Vám postačí pouze platný občanský průkaz. Naopak nevýhodou nebankovních malých půjček do výplaty je výše poplatků a úrokové sazby. Jsou samozřejmě nezajištěné a poskytovatelé podstupují značné riziko, že se jim zapůjčené peníze nevrátí. Z toho důvodu je riziko kompenzováno částečně vyššími náklady ve formě vyššího úroku a RPSN.

Konsolidace půjček - kalkulačka

Pokud přemýšlíte nad konsolidací půjček a poohlížíte se po internetu, tak zjistíte, že společností, které tuto službu nabízejí, je jako hub po dešti. Buďte při výběru opatrní, protože se může lehce stát, že namísto zjednodušení a snížení splátek se dostanete kvůli podvodníkům do problémů, které mohou skončit exekucí. Řada společností vytvořila užitečný nástroj, díky kterému si můžete udělat představu, jak moc je jejich nabídka výhodná a porovnat ji s konkurencí. Jedná se o tzv. konsolidace půjček kalkulačka, kam zadáte základní hodnoty, na základě kterých obdržíte nabídku, kterou Vám mohou vypracovat a zrealizovat.

Celý článek
Magazín