Výhodná půjčka pro všechny

Půjčit si v dnešní době menší obnos může dovolit téměř každý. Menší obnos si můžete vypůjčit velmi snadno a rychle i bez prokazování bonity, u některého z nebankovních soukromých finančních zdrojů. Současný úvěrový trh je bohatě zastoupen soukromými finančními zdroji, které dokážou uspokojit velký okruh zájemců. K nejvíce oblíbeným půjčkám se řadí hlavně ty krátkodobé. Jsou to takzvané půjčky do výplaty. Tato drobná, rychlá půjčka pro každého je zaplacena obvykle jednorázově, a to v termínu nejbližší výplaty.

Půjčka je velmi dobře dostupná a hrozí zde minimální riziko, že by ji nebylo možno uhradit v plné výši a včas. Poměrně snadno zjistíte, jak velkou část z vašeho finančního rozpočtu bude tento typ půjčky vyžadovat. Po nebankovní půjčce také často sáhnou lidé, kteří potřebují finanční obnos velmi rychle, a kteří si nemohou dovolit ztrácet čas s úředníky na přepážce. Nebankovní půjčky jsou dostupné i lidem s nízkými nebo nepravidelnými příjmy a dokonce i těm, kteří pobírají podporu v nezaměstnanosti, mateřskou anebo důchod.

Výhodou půjček do výplaty je tedy její dostupnost, obvykle jen na dva doklady totožnosti, a také bez prokazování účelu půjčky. Peníze můžete využít skutečně na cokoliv. Lidé si nejčastěji půjčují peníze na nečekané výdaje, které musí co nejrychleji uhradit. Obvykle to jsou doplatky za energie nebo výdaje za opravy vozidel, drobné rekonstrukce v domě a nákup nového elektrospotřebiče, bez kterého se chod domácnosti neobejde. Pomocí půjčky si také můžete dovolit koupit věc, po které jste zatoužili a chcete ji ihned začít užívat. To, co za půjčku přeplatíte, vyrovná akční cena zboží.

Půjčku ale můžete využít i docela jiným způsobem, například k zakoupení nějakého výrobku, který byste rádi ihned užívali,a který můžete koupit za akční cenu. Akční cena vyrovná přeplatek za půjčku a můžete si tak dopřát věc, která Vám jistě udělá radost. Ovšem nezapomínejte, že každou půjčku, i tu sebemenší, musíte včas zaplatit. Před sjednáním půjčky a podpisem smlouvy si musíte včas ujasnit, z jakých zdrojů půjčku budete splácet a jak se to projeví na Vašem rodinném rozpočtu. Existuje totiž stále mnoho nezodpovědných lidí, kteří půjčku nejsou schopni splácet, vytloukají ji další půjčkou a nakonec končí v dluhové pasti. Nakonec kvůli pár tisícovkám lidé přijdou o značnou část majetku, budou se potýkat s exekutory a také hradit veškeré náklady s exekucí spojené.

Konsolidace půjček - kalkulačka

Pokud přemýšlíte nad konsolidací půjček a poohlížíte se po internetu, tak zjistíte, že společností, které tuto službu nabízejí, je jako hub po dešti. Buďte při výběru opatrní, protože se může lehce stát, že namísto zjednodušení a snížení splátek se dostanete kvůli podvodníkům do problémů, které mohou skončit exekucí. Řada společností vytvořila užitečný nástroj, díky kterému si můžete udělat představu, jak moc je jejich nabídka výhodná a porovnat ji s konkurencí. Jedná se o tzv. konsolidace půjček kalkulačka, kam zadáte základní hodnoty, na základě kterých obdržíte nabídku, kterou Vám mohou vypracovat a zrealizovat.

Celý článek
Magazín