Bankovní a nebankovní úvěry a půjčky

Všechny bankovní služby, a k nim patří pochopitelně i úvěry, patří na našem finančním trhu k těm nejbezpečnějším. Nemůže Vás zde ohrozit žádný podvodník, který profituje na důvěřivých a špatně informovaných zákaznících. V bankách nefigurují ani žádné skryté poplatky nebo poplatky předem, veškeré platby jsou uvedeny v přehledném sazebníku. Při žádosti o bankovní úvěr se také nemusí volat na žádné předražené telefonní linky. Jestliže budete v kterékoliv bance žádat o úvěr, máte v podstatě jistotu, že se nestanete obětí nějakého podvodu, a že s Vámi budou úředníci jednat seriózním způsobem. Bankovním subjektům hodně záleží na tom, aby jejich zákazníci sáhli po některé nabídce úvěru, který je zajímavý především z finančního hlediska. Obecně lze říci, že všechny nebankovní půjčky jsou dražší, nežli stejný typ bankovního úvěru. V poslední době se ale bankovním úvěrům některé renomované velké nebankovní společnosti začínají rovnat.

Banky si mohou dovolit nastavit co nejnižší úrokovou sazbu a roční procentní sazbu nákladů (RPSN). Mohou si to dovolit, protože jsou jejich úvěrové produkty vždy zajištěné. To však znamená, že každý žadatel musí s bankou spolupracovat při ověřování jeho schopnosti dluh splácet. Hlavně musí každý, kdo o bankovní půjčku žádá, předložit potvrzení o výši svého příjmu. Po zaměstnancích je požadováno potvrzení od zaměstnavatele, od firem a OSVČ jejich daňové přiznání za poslední rok. Váš příjem musí být pochopitelně v takové výši, která na úvěr bude stačit. Banky také zkoumají úvěrové registry a je-li třeba, o dotyčném klientovi si vymění mezi jinými členy registru potřebné informace. A právě negativní záznamy v registru mohou být příčinou zamítnutí žádosti o úvěr.

A jestliže chcete půjčit rychle jen pár tisíc, které splatíte z další výplaty, banky takovou službu neposkytují. Banka umožní pouze bankovní půjčky od dvaceti tisíc korun a menší částky půjčuje poskytnutím úvěru z kreditní karty nebo skrze povolené přečerpání běžného účtu (kontokorent). U těchto produktů však platí určitá omezení a sjednat si je musíte včas, v dostatečném předstihu před jejich čerpáním. Každopádně malé půjčky patří dnes k těm nejvyhledávanějším a nejvíce oblíbeným. Protože jsou snadno dostupné a hrozí při nich velmi malé riziko, že by je nebylo možné bez sankcí, včas a v plné výši splatit. Je zde také malá hrozba exekučního řízení a ztráty majetku.

Konsolidace půjček - kalkulačka

Pokud přemýšlíte nad konsolidací půjček a poohlížíte se po internetu, tak zjistíte, že společností, které tuto službu nabízejí, je jako hub po dešti. Buďte při výběru opatrní, protože se může lehce stát, že namísto zjednodušení a snížení splátek se dostanete kvůli podvodníkům do problémů, které mohou skončit exekucí. Řada společností vytvořila užitečný nástroj, díky kterému si můžete udělat představu, jak moc je jejich nabídka výhodná a porovnat ji s konkurencí. Jedná se o tzv. konsolidace půjček kalkulačka, kam zadáte základní hodnoty, na základě kterých obdržíte nabídku, kterou Vám mohou vypracovat a zrealizovat.

Celý článek
Magazín