Online půjčka i pro studenty

Se službami online se setkáváte v dnešní době v podstatě na každém kroku. Online znamená v tomto případě okamžité zahájení vyřizování žádosti. Půjčka online je půjčkou, o kterou požádáte přes internet pomocí rychlého tzv. online schvalovacího procesu.

Vyplněním a odesláním jednoduchého formuláře začíná celý proces schvalování půjčky v podstatě okamžitě. Schvalování půjčky trvá jen několik minut a vzápětí se začínají posílat peníze žadateli na jeho bankovní účet. Nespornou výhodou tohoto úvěrového produktu je tedy velmi rychlé, snadné a bezproblémové vyřízení a schválení půjčky. Samotné zasílání požadovaného obnosu klientovi na jeho účet je také velmi zajímavé: Nebankovní společnosti dnes mají účty již ve většině nejznámějších, nejvyužívanějších a největších bank. V praxi to znamená, že je vysoká pravděpodobnost, že Váš běžný bankovní účet bude ve stejné bance, jako některý z účtů poskytovatele. Peníze se tedy převedou mezi účty jedné banky, což je záležitostí jen několika hodin, nebo desítek minut. Čímž se naplní podstatná výhoda online půjček, kterou je promptní schválení žádosti a bleskové předání peněžních prostředků.

U některých online nebankovních půjček není nutné zajištění a rovněž doložení bonity žadatele. Takové podmínky se týkají hlavně takzvaných půjček do výplaty. Postačí Vám v podstatě pouze platný občanský průkaz a nějaký další doklad, například řidičský průkaz nebo karta pojištěnce zdravotní pojišťovny. Není nutné shánět ručitele nebo spoludlužníka a půjčku získáte i bez potvrzení Vašeho příjmu. Půjčka je dostupná i lidem se záznamy v úvěrových registrech dlužníků.

Půjčka do výplaty z nebankovních zdrojů je tedy velmi dobře dostupná. Podmínkou je pouze minimální věk 18 let a trvalý pobyt v České republice. Nezajištěné půjčky jsou často cílem i lidí nezodpovědných, kteří s ní vytloukají další půjčku a záplatují svou velmi špatnou finanční situaci. Obvykle ale nemají jasno, z čeho dluh budou splácet. Mnoho exekučních řízení pak vzniká právě v takovýchto případech a lidé často mohou přijít o značnou část svého majetku. Někdy je dokonce ve hře i střecha nad hlavou. Věřitelé, kteří nabízí takovéto nezajištěné půjčky, podstupují vždy značné riziko a z toho důvodu mají půjčky poměrně vysoké RPSN a úrokové sazby. Ovšem i přes vyšší náklady je o tyto půjčky stále značný zájem.

Konsolidace půjček - kalkulačka

Pokud přemýšlíte nad konsolidací půjček a poohlížíte se po internetu, tak zjistíte, že společností, které tuto službu nabízejí, je jako hub po dešti. Buďte při výběru opatrní, protože se může lehce stát, že namísto zjednodušení a snížení splátek se dostanete kvůli podvodníkům do problémů, které mohou skončit exekucí. Řada společností vytvořila užitečný nástroj, díky kterému si můžete udělat představu, jak moc je jejich nabídka výhodná a porovnat ji s konkurencí. Jedná se o tzv. konsolidace půjček kalkulačka, kam zadáte základní hodnoty, na základě kterých obdržíte nabídku, kterou Vám mohou vypracovat a zrealizovat.

Celý článek
Magazín