Půjčka 20000 Kč ihned dostupná i pro dlužníky

Půjčky 20000 Kč již spadají do kategorie středně velkých půjček a úvěrů. Tolik peněz si můžete půjčit jak z nebankovního soukromého zdroje, tak i prostřednictvím klasického bankovního úvěru. Ovšem pokud je to jen trochu možné, je lepší našetřit a nepůjčovat si vůbec. V zásadě je rozumnější pár měsíců počkat, částku za tu dobu našetřit a uhradit ji pak z vlastních úspor. Žádná půjčka, i ta nejvýhodnější, není zdarma. Jestliže je ale Vaše situace taková, že je opravdu nutné ji řešit půjčkou, máte v zásadě dvě možnosti.

První variantou je klasický bankovní úvěr. Ten je v určitém směru výhodný a v jiném směru naopak nevýhodný: Největší výhodou bankovních úvěrů je v první řadě nižší úrok a RPSN, než jaké by Vám mohly nabídnout nebankovní společnosti. Zkrátka bankovní půjčka je levnější a přeplatíte za ni méně. Naopak nevýhodné je důsledné prokazování bonity každého klienta. V první řadě po Vás banka bude chtít potvrzení o Vašem příjmu. A příjem musí být v dostatečné výši, jinak na půjčku můžete zapomenout. Zaměstnanec nesmí být ve zkušební době, nesmí být ve výpovědní lhůtě a půjčku nemůže získat ani nezaměstnaný, byť pobírá podporu v nezaměstnanosti v takové výši, která by na úvěr stačila. Naopak o bankovní úvěr mohou požádat i podnikatelé, kteří dokládají daňové přiznání. Naopak s půjčkou mohou mít potíže ženy na mateřské dovolené, studenti nebo důchodci. Doslova úskalím pro čerpání bankovního úvěru mohou být negativní záznamy v některém z úvěrových registrů. Banky do registrů nahlíží, vzájemně se o svých klientech informují a s negativními záznamy v podstatě na úvěr v bance můžete zapomenout. Potíže se záznamy v registrech můžete mít i u některých renomovaných velkých nebankovních společností, ty také obvykle do registrů nahlíží a rovněž vyžadují po svých klientech potvrzení o příjmu.

Pak existují také nebankovní soukromé zdroje, které nabízí půjčky nezajištěné. Půjčka 20000 Kč ihned je tak dobře dostupná každému, komu je minimálně 18 let. Bezproblémové a jednoduché sjednání úvěru a jeho výborná dostupnost jsou hlavními přednostmi těchto nebankovních úvěrů. Takovou půjčku získá téměř každý, jen na občanský průkaz, ale musí počítat s tím, že se půjčka prodraží. Právě tou zásadní nevýhodou nezajištěných půjček z nebankovních zdrojů jsou vyšší úroky a RPSN.

Čtěte také: Rychlá a dostupná půjčka 20000 Kč ihned Tento článek přesně potvrzuje moje zkušenosti.

Konsolidace půjček - kalkulačka

Pokud přemýšlíte nad konsolidací půjček a poohlížíte se po internetu, tak zjistíte, že společností, které tuto službu nabízejí, je jako hub po dešti. Buďte při výběru opatrní, protože se může lehce stát, že namísto zjednodušení a snížení splátek se dostanete kvůli podvodníkům do problémů, které mohou skončit exekucí. Řada společností vytvořila užitečný nástroj, díky kterému si můžete udělat představu, jak moc je jejich nabídka výhodná a porovnat ji s konkurencí. Jedná se o tzv. konsolidace půjček kalkulačka, kam zadáte základní hodnoty, na základě kterých obdržíte nabídku, kterou Vám mohou vypracovat a zrealizovat.

Celý článek
Magazín