Snadno dostupná nebankovní půjčka na směnku

Půjčka na směnku patří mezi standardní úvěrové produkty. Tento typ půjčky byl naprosto běžný již za první republiky, dnes ji využívají firmy v rámci obchodních vztahů a půjčují si i jednotlivci. Platí zde ale trochu odlišné podmínky a pravidla, než jaká jsou u klasických spotřebitelských úvěrů. Od klasických bankovních či nebankovních úvěrů se liší tím, že se nesplácí v pravidelných splátkách podle splátkového kalendáře, nýbrž jednorázově na konci dohodnuté doby splatnosti. Odpadají tedy pevně stanovené termíny splátek, úroky, různé sankční poplatky a další náležitosti. Půjčka na směnku je obvykle žadatelům vyplácena v hotovosti. Tím se v zásadě odlišují od nebankovních půjček online, které veškeré operace od vyhodnocení žádosti až po předání peněz převodem na účet provádí automatizovaně.

Hotovost je výhodná hlavně pro ty, kteří dosud nedisponují žádným bankovním účtem a kvůli půjčce si jej nehodlají zřizovat. Někdo sice účet má, ale nepřeje si, aby o jeho úvěrovém záměru věděl někdo z blízkých, kdo má k účtu také přístup. Hotovost se může hodit i lidem, kteří měli problémy s exekutory a účet jim byl zablokován. Každý seriózní poskytovatel, co nabízí půjčky na směnku ihned, rozhodně nežádá poplatky předem a neúčtuje ani další skryté poplatky. Jakékoli poplatky předem jsou vždy znakem podvodného jednání. Směnka má pevný úrok a můžete jí využít skutečně na cokoliv. Hlavní výhodou půjčky na směnku je poskytnutí úvěru bez jakéhokoliv papírování, bez ověřování schopnosti splácet a dokládání mnoha osobních dokumentů. Bude Vám stačit pouze jeden doklad a tím je platný občanský průkaz. Podstatný nebude ani Váš měsíční příjem, ani zda máte záznam v registru dlužníků. Ve své podstatě budete podepisovat výhradně platnou směnku a žádné jiné smlouvy. Směnku můžete vystavit třeba i na krabici z bonboniéry, její text však musí splňovat všechny právní náležitosti.

Jednorázová splatnost směnky k určitému datu může na někoho působit spíš jako nevýhoda. Někomu to skutečně vadí, někdo na tento fakt nebere zřetel. V každém případě je nutné si včas ujasnit, zda na tuto půjčku stačím. Pokud se tak nestane a budete požádáni o uhrazení dluhu, v podstatě nebudete mít žádnou šanci na nějaký únik ze smluvního závazku. Směnka je totiž vždy dobře soudní cestou vymahatelná. Dlužníkovi pak nezbývá nic jiného, než v plné výši dluh zaplatit a k tomu ještě úrok z prodlení a veškeré soudní výlohy.

Konsolidace půjček - kalkulačka

Pokud přemýšlíte nad konsolidací půjček a poohlížíte se po internetu, tak zjistíte, že společností, které tuto službu nabízejí, je jako hub po dešti. Buďte při výběru opatrní, protože se může lehce stát, že namísto zjednodušení a snížení splátek se dostanete kvůli podvodníkům do problémů, které mohou skončit exekucí. Řada společností vytvořila užitečný nástroj, díky kterému si můžete udělat představu, jak moc je jejich nabídka výhodná a porovnat ji s konkurencí. Jedná se o tzv. konsolidace půjček kalkulačka, kam zadáte základní hodnoty, na základě kterých obdržíte nabídku, kterou Vám mohou vypracovat a zrealizovat.

Celý článek
Magazín