Půjčka 10000 Kč ihned bez potvrzení příjmu

Půjčky deset tisíc korun jsou jakýmsi rozhraním mezi menšími a středně velkými půjčkami. Pro někoho může představovat menší půjčku, kterou snadno dokáže splatit jednorázově nebo ve dvou splátkách z další výplaty. Pro někoho je důležité naopak vytvořit splátkový kalendář s nižšími splátkami. Půjčka 10000 Kč ihned může spadat i do kategorie spotřebitelských úvěrů.

Dnes nejčastěji lidé vyhledávají půjčky dobře dostupné, obvykle u nebankovních společností. Mnoho žadatelů totiž na běžný bankovní úvěr nemůže pomýšlet. Některé půjčky, zejména spotřebitelské úvěry, které nabízí nebankovní sektor, však také vyžadují potvrzení o příjmu, podobně, jako banky. Některé měsíční příjmy jsou natolik nízké, že na půjčku s prokazováním příjmu nemohou stačit, na bankovní úvěr mnohdy nedosáhnou ani studenti s nepravidelným příjmem z brigád. Pak jsou i lidé, kteří svůj měsíční příjem nechtějí nikde zveřejňovat, i když by pro získání úvěru byl dostačující. Těmto klientům jsou určeny půjčky z takových nebankovních zdrojů, kde není nutné prokázat příjem, ani není vyžadována zástava majetku. Většinou ani nemusíte shánět ručitele nebo spoludlužníky, což byl dříve u mnoha úvěrů docela problém. U vyšších částek klasických bankovních úvěrů byl jeden nebo více ručitelů vždy součástí úvěrové smlouvy a pokud jste nesehnali nikoho z příbuzných či známých, kdo by mohl ručit, těžko jste pak sháněli ručitele někde jinde. Naštěstí dnes většina nebankovních subjektů žádné ručitele nevyžaduje, velké úvěry a hypotéky jsou zajištěny jen nemovitostí a menší půjčky někdy potvrzením o příjmu a někdy i bez zajištění.

Rozhodně musíte počítat s tím, že u nezajištěné půjčky 10000 korun budou vyšší úroky a RPSN, než u půjček zajištěných ručitelem, nemovitostí nebo potvrzením o příjmu. Vyšší ceny poplatků jsou pro nezajištěné úvěry na straně věřitele určitou satisfakcí. Jsou tu stále i takové případy, kdy si nezodpovědní lidé půjčí libovolný obnos, který samozřejmě nemají z čeho splácet. Nesplacenou starou půjčku také řeší půjčkou novou a tím pádem se uzavřou do kruhu dluhové pasti.

Pokud tedy hodláte žádat o půjčku, měli byste si především ujasnit, z čeho ji budete pravidelně splácet. Také byste si měli předem zjistit veškeré smluvní podmínky, všechny poplatky, a to včetně sankcí. Některé společnosti do sazebníku nemusí všechny poplatky uvést a některé úvěrové smlouvy mohou být nesrozumitelné, celá řada nabídek nemusí být zrovna férových a některé jsou dokonce podvodné. Mohou Vám pomoci i nezávislé reference od lidí, kteří svoje zkušenosti zveřejňují na internetu. Musí být ale nezávislé, uváděné na jiných webových stránkách, nikoliv jako reklama na stránkách poskytovatele.

Konsolidace půjček - kalkulačka

Pokud přemýšlíte nad konsolidací půjček a poohlížíte se po internetu, tak zjistíte, že společností, které tuto službu nabízejí, je jako hub po dešti. Buďte při výběru opatrní, protože se může lehce stát, že namísto zjednodušení a snížení splátek se dostanete kvůli podvodníkům do problémů, které mohou skončit exekucí. Řada společností vytvořila užitečný nástroj, díky kterému si můžete udělat představu, jak moc je jejich nabídka výhodná a porovnat ji s konkurencí. Jedná se o tzv. konsolidace půjček kalkulačka, kam zadáte základní hodnoty, na základě kterých obdržíte nabídku, kterou Vám mohou vypracovat a zrealizovat.

Celý článek
Magazín