Hypotéka bez dokládání příjmu se zástavou nemovitosti

Hypoteční úvěr patří mezi běžné úvěrové produkty na našem trhu. Dnes existuje na trhu buď klasická hypotéka, nebo hypotéka bez doložení příjmu. Kromě hypotečního úvěru se nabízí i úvěr ze stavebního spoření. Stavební spořitelny i banky vždy vyžadují po svých klientech doložení mnoha osobních dokumentů a především potvrzení o příjmu. Jsou mezi námi i tací, kteří svůj příjem nebo daňové přiznání nechtějí nikde zveřejňovat, je možné i tehdy žádat o hypoteční úvěr? Pro tyto případy existuje i tzv. nebankovní hypotéka bez potvrzení příjmu.

Takovou hypotéku je možné nakombinovat s úvěrem na byt, na dům, na pozemek či stavbu. Výše poskytnuté částky hypotečního úvěru bývá obecně limitována procentuální částí zástavní hodnoty nemovitosti, což bývá zhruba od poloviny do tří čtvrtin zástavní hodnoty. Nebankovní poskytovatelé mohou u hypotéky stanovit i maximální a minimální výši poskytnuté částky. Největší možná zapůjčená částka může být zhruba 5 milionů, ta nejnižší pak obvykle dvě stě tisíc. Hypotéku zajišťuje vždy nemovitost, určená k bydlení, nebo také případně jednotka nebytová, která se po dokončení původního investičního záměru stane jednotkou bytovou. Nebankovní věřitel si také stanovuje minimální zástavní hodnotu nemovitosti pro zajištění úvěru. Bývá obvykle v rozmezí od 500 tisíc do jednoho milionu korun. Doba splatnosti hypotéky a případná délka fixace úroku záleží na zákazníkovi, vždy jsou tyto hodnoty předmětem jednání s věřitelem a jsou závislé hlavně na finančních možnostech žadatele.

U některých nebankovních zdrojů můžete také sjednat hypotéku i tehdy, máte-li záznam v úvěrovém registru dlužníků. A některým subjektům nevadí ani zástavy, dražby či exekuce. Mohou dokonce exekuce, dluhy a půjčky vyplatit. A po celou dobu trvání hypotečního úvěru je dlužník stále majitelem své nemovitosti, věřitel si pouze zřizuje na nemovitosti zástavní právo, podobně jako banka. Nebankovním hypotečním úvěrem můžete financovat v podstatě cokoliv, například i koupi automobilu. Hypotéku můžete uhradit kdykoliv předčasně, a to samozřejmě bez dalších poplatků. Férové nabídky hypoték z nebankovních zdrojů nebudou pochopitelně vyžadovat poplatky předem nebo skryté poplatky. Úvěrový trh je v dnešní době naštěstí slušně nasycen nebankovními nabídkami, které se předhánějí, aby získaly zákazníka, takže je opravdu z čeho vybírat.

Konsolidace půjček - kalkulačka

Pokud přemýšlíte nad konsolidací půjček a poohlížíte se po internetu, tak zjistíte, že společností, které tuto službu nabízejí, je jako hub po dešti. Buďte při výběru opatrní, protože se může lehce stát, že namísto zjednodušení a snížení splátek se dostanete kvůli podvodníkům do problémů, které mohou skončit exekucí. Řada společností vytvořila užitečný nástroj, díky kterému si můžete udělat představu, jak moc je jejich nabídka výhodná a porovnat ji s konkurencí. Jedná se o tzv. konsolidace půjček kalkulačka, kam zadáte základní hodnoty, na základě kterých obdržíte nabídku, kterou Vám mohou vypracovat a zrealizovat.

Celý článek
Magazín