Nebankovní rychlá půjčka

Co si představit pod pojmem rychlá půjčka? Zcela jistě kvalitní úvěrovou službu, která bude pro zákazníky přínosem pro její bleskové vyřízení s poskytnutím obnosu již do několika hodin, a to bez zbytečného papírování. Řada zájemců o půjčku totiž vyžaduje peníze co nejrychleji, pokud možno ještě v tentýž den, a to bez zdlouhavého vysedávání na pobočkách.

Z nedávného průzkumu, který se prováděl mezi zákazníky úvěrových společností, byly rychlost vyřízení a snadný způsob podávání žádosti hlavními kritérii pro volbu vhodného poskytovatele. V době vleklé hospodářské krize se mezi lidmi více šetří a málokdo si může dovolit zapůjčit si větší obnos na dlouhou dobu splatnosti. Souvislost to má pochopitelně i se situací na trhu práce, mnohá pracovní místa jsou nejistá a nezaměstnanost je víceméně stále na stejných hodnotách. Kde kdo dnes může dostat ze dne na den výpověď a po uplynutí výpovědní lhůty jeho příjmy poklesnou na úroveň nízké podpory v nezaměstnanosti. Jedním ze zásadních důvodů opatrnosti a důkladné rozvahy před uzavíráním dlouhodobých úvěrů je právě ta nejistota na trhu práce a nejistota stabilního slušného příjmu. Není se tedy čemu divit, že jsou dnes nejčastěji využívané právě drobné, krátkodobé půjčky do výplaty. Zde se peníze snadno z další výplaty uhradí. Hrozí zde minimální riziko předlužení a tato půjčka umožňuje využít plně jejich předností:

Jednou z výhod je zapůjčení peněz bez potvrzení příjmu a bez nahlížení do úvěrového registru dlužníků. Postačí Vám jen uvést číslo platné občanky a číslo dalšího dokladu totožnosti, třeba řidičského průkazu nebo průkazu zdravotní pojišťovny. Rychlá půjčka do výplaty je tudíž dostupná víceméně pro každého, kdo ji do 30 dnů bude schopen splatit. Mohou si ji dopřát i lidé v evidenci na Úřadu práce, kteří pobírají podporu v nezaměstnanosti, nebo důchodci či studenti. Další podstatnou výhodou těchto půjček je rychlost jejich sjednání. Vyřídíte je přes internet vyplněním krátkého formuláře během několika minut a peníze obdržíte ještě tentýž den. Většina poskytovatelů má totiž účty ve více bankách a pravděpodobně se bude jeden z nich shodovat s bankou vašeho běžného účtu, kam se budou peníze posílat. Peníze se pak převádí v rámci jedné banky, což trvá jen několik desítek minut.

Když už jsme se zmínili o bankách, tito největší poskytovatelé úvěrů jsou dnes ve zvláštním postavení. Banky dnes orientují většinu své pozornosti hlavně na úvěrovou politiku, kde mohou mít největší zisky. V současné době hospodářské recese totiž razantně poklesly úroky na spořících účtech, které pro banky nejsou žádným zdrojem významného zisku. Banky, které vrhají všechny síly na propagaci a tvorbu různých typů úvěrů, však po svých klientech požadují velmi přísné podmínky pro jejich sjednání. V praxi to pak vypadá tak, že ti, kteří by o bankovní úvěr měli zájem, nesplňují přísná bankovní kritéria, a žádají o půjčku v nebankovní sféře.. A ti lidé, kteří by byli pro banku vhodnými klienty pro úvěr, o úvěry zas nemají zájem.

Konsolidace půjček - kalkulačka

Pokud přemýšlíte nad konsolidací půjček a poohlížíte se po internetu, tak zjistíte, že společností, které tuto službu nabízejí, je jako hub po dešti. Buďte při výběru opatrní, protože se může lehce stát, že namísto zjednodušení a snížení splátek se dostanete kvůli podvodníkům do problémů, které mohou skončit exekucí. Řada společností vytvořila užitečný nástroj, díky kterému si můžete udělat představu, jak moc je jejich nabídka výhodná a porovnat ji s konkurencí. Jedná se o tzv. konsolidace půjček kalkulačka, kam zadáte základní hodnoty, na základě kterých obdržíte nabídku, kterou Vám mohou vypracovat a zrealizovat.

Celý článek
Magazín