Jaké jsou podmínky půjčky pro problémové klienty?

Problémovým klientem na úvěrovém trhu můžeme rozumět člověka, kterému je z nějakého důvodu zamítnuta žádost o úvěr. Potíže se získáním úvěru mohou nastat hlavně v bankovní sféře a dokonce i u některých nebankovních soukromých zdrojů. Všechno je závislé na tom, jaké požadavky věřitel na své klienty stanovil.

Jednou z nejzávažnějších příčin, proč jsou žadatelům zamítnuty žádosti o úvěr, jsou negativní záznamy v úvěrových registrech. K nedůvěryhodným patří lidé, kteří v minulosti neuhradili půjčku v plné výši v předem sjednaném termínu. V takovýchto případech můžete na úvěr v bance klidně zapomenout. Banky a několik největších renomovaných nebankovních subjektů registry dlužníků studuje a dokonce se mnozí věřitelé o těchto záznamech vzájemně informují. Dalším důvodem, proč nemusíte získat požadovanou půjčku, je potvrzení o výši příjmu. Měsíční příjem, stejně jako čistý úvěrový registr, vyžadují všechny banky a některé nebankovní společnosti. Jednak musí být příjem pravidelný, a pak musí dosahovat přiměřené výše. S úvěrem v bance tedy mohou mít potíže studenti, důchodci, lidé s velmi malou mzdou, nebo ženy na mateřské dovolené. Pokud je dotyčný v evidenci Úřadu práce, žádost o bankovní úvěr je zamítnuta vždy. Někteří by na bankovní úvěr dosáhli a jejich pravidelný příjem by byl dostačující, ale z různých osobních důvodů nechtějí zveřejňovat své majetkové poměry, daňová přiznání nebo svého zaměstnavatele.

Tyto skupiny žadatelů, takzvaných problémových klientů, mohou požádat o půjčku u některého z nebankovních věřitelů, který poskytuje půjčky pouze na občanský průkaz. Každý, kdo poskytuje takovouto nezajištěnou půjčku, jakou je nebankovní půjčka pro problémové klienty, se vystavuje velkému riziku. Po nezajištěných půjčkách mohou sáhnout i nezodpovědní lidé, kteří vytloukáním půjčky další půjčkou řeší své nemalé finanční problémy. Tyto případy nejsou zas až tak výjimečné, jsou skutečně mezi námi lidé, kteří si vezmou půjčku, aniž by měli jasno, zda ji zaplatí, a z jakých prostředků. Věřitel se proti takovýmto případům pojistí vyšší cenou půjčky, kdy musí počítat i s případnými náklady na vymáhání dluhu.

Ale i vyšší RPSN a úrok neznamená, že by nebyly nebankovní půjčky mezi lidmi oblíbené. V první řadě ty drobné, rychlé půjčky do výplaty. Zde je také velmi malé riziko, že je dlužník nedokáže zaplatit, a v bance by navíc žádnou malou půjčku nikdo nedostal. Bankovní úvěr získáte až od určitého obnosu, přibližně od 20 tisíc korun.

Konsolidace půjček - kalkulačka

Pokud přemýšlíte nad konsolidací půjček a poohlížíte se po internetu, tak zjistíte, že společností, které tuto službu nabízejí, je jako hub po dešti. Buďte při výběru opatrní, protože se může lehce stát, že namísto zjednodušení a snížení splátek se dostanete kvůli podvodníkům do problémů, které mohou skončit exekucí. Řada společností vytvořila užitečný nástroj, díky kterému si můžete udělat představu, jak moc je jejich nabídka výhodná a porovnat ji s konkurencí. Jedná se o tzv. konsolidace půjček kalkulačka, kam zadáte základní hodnoty, na základě kterých obdržíte nabídku, kterou Vám mohou vypracovat a zrealizovat.

Celý článek
Magazín