Půjčky pro lidi na Úřadu práce

Může se to stát i některému z Vás, v práci dostanete výpověď a uplyne několik měsíců, než si najdete nové zaměstnání. Ve stejné době se vám porouchá auto nebo přestane fungovat pračka, případně lednička, což jsou zásadní elektrospotřebiče v domácnosti. Může se také stát, že někdo z vaší rodiny onemocní a bude nutné platit další výdaje za léčení nebo pobyt v nemocnici. Tomu všemu je samozřejmě nejlepší předcházet a vytvořit si včas dostatečnou finanční rezervu. Někomu však finanční rezerva nemusí stačit a pokud nepomohou příbuzní nebo známí, zbývá už jen půjčka. Půjčování peněz je pochopitelně nejvýhodnější mezi příbuznými nebo mezi známými, kteří k Vám mají důvěru. Jestliže není možné zajistit potřebný obnos z těchto zdrojů, pak se můžete obrátit na nebankovní zdroje nebo bankovní instituce. Banku však může nezaměstnaný požádat pouze o omezenou výši kontokorentu (povoleného přečerpání běžného účtu). Nezaměstnaný nemá v bance na žádný klasický úvěr nárok.

Naopak u nebankovních zdrojů bez vyžadování potvrzení o příjmu mají nezaměstnaní téměř jistotu, že půjčku získají. Celá řada nebankovních subjektů totiž půjčuje i takzvaným problémovým klientům. Nebankovní půjčky jsou stále výborně dostupné, dalo by se říci, pro každého dospělého člověka. Neměli byste však zapomínat na to, že tyto půjčky pro nezaměstnané budou mít ovšem vyšší RPSN a úrokovou sazbu, než jaké bývají u klasických bankovních půjček. Je to z toho důvodu, že nebankovní věřitel podstupuje větší riziko při poskytování půjčky, která není téměř ničím zajištěna.

Nespornou výhodou této půjčky je, že nemusíte v podstatě nic prokazovat, ani svoje příjmy, ani čistý úvěrový rejstřík, a nemusíte zastavovat majetek nebo shánět ručitele. Každý solidní poskytovatel, který tyto služby nabízí, bude ve smluvních podmínkách uvádět celkovou dlužnou částku, kterou musí dlužník zaplatit do předem domluveného data splatnosti. V rámci smluvních podmínek musí být všechny poplatky zapsány v sazebníku a každý férový věřitel žádné skryté poplatky neúčtuje. Rovněž nebude vyžadovat volání na drahé telefonní předvolby nebo účtovat poplatky ještě před sjednáním půjčky. Často se vyplatí i dobrá rada nezávislé osoby. To znamená od někoho, kdo již zaznamenal s poskytováním úvěrů osobní zkušenosti. V žádném případě nepodléhejte reklamě, která slibuje velmi nízkou měsíční splátku, například jen 499 Kč, ale už neudává, kolik let ji budete splácet a kolik vlastně přeplatíte. Zachovejte hlavně klid, chladnou hlavu a rozumné uvažování a nebojte se odmítnout nevýhodné podmínky, které by vám vnucoval nějaký povedený úvěrový poradce.

Konsolidace půjček - kalkulačka

Pokud přemýšlíte nad konsolidací půjček a poohlížíte se po internetu, tak zjistíte, že společností, které tuto službu nabízejí, je jako hub po dešti. Buďte při výběru opatrní, protože se může lehce stát, že namísto zjednodušení a snížení splátek se dostanete kvůli podvodníkům do problémů, které mohou skončit exekucí. Řada společností vytvořila užitečný nástroj, díky kterému si můžete udělat představu, jak moc je jejich nabídka výhodná a porovnat ji s konkurencí. Jedná se o tzv. konsolidace půjček kalkulačka, kam zadáte základní hodnoty, na základě kterých obdržíte nabídku, kterou Vám mohou vypracovat a zrealizovat.

Celý článek
Magazín