Solidní půjčku ženám na mateřské není snadné zajistit

V dnešní době na trhu působí mnoho bankovních i nebankovních institucí, které nabízí různé typy půjček a dalo by se říci, že v podstatě každý, kdo má v České republice trvalý pobyt, může půjčku získat. Nemusí to však být docela pravda. Například ženám na mateřské dovolené. Proč jsou nejvíce problémovými klienty právě ženy na mateřské?

Ženy, které pobírají mateřský příspěvek, nejsou z následujících důvodů dostatečně bonitní: Ve srovnání s muži jsou ženy hodnoceny obvykle nižší mzdou za stejnou práci. Je to přibližně v průměru o 29 procent méně. Nižší mzda se pochopitelně odrazí na výši mateřské (peněžité pomoci v mateřství). A je-li žena na mateřské dokonce samoživitelkou, dostává se mnohdy do velmi nepříjemné a obtížné situace. Mateřský příspěvek je často v malé výši a když žena se samoživitelka obrátí na některého solidního poskytovatele s žádostí o úvěr, nemůže pro svůj nízký příjem uspět. Mnoho takových případů pak končí u lichvářů, u nevýhodných půjček a nakonec u exekutorů.

V průměru klesne ženám na mateřské dovolené hrubý příjem o 35 procent, což je celkem vysoká částka. Podle výše platu to může být pokles v rozmezí od 3000 do 12000 korun a to je už v rodinném rozpočtu docela znát. Největší dopad to má na ženu samoživitelku. Pro většinu finančních institucí není pochopitelně tento příjem dostatečný, aby dokázal pokrýt pravidelné splátky. Nesmíme také zapomínat, že z mateřského příspěvku žena hradí náklady pro živobytí pro sebe i pro dítě.

Pro ženy na mateřské by mohla posloužit taková menší rychlá krátkodobá půjčka. Což je v podstatě solidní půjčka, u které je sice vyšší úroková sazba a vyšší roční procentní sazba nákladů (RPSN), ale menší částky poměrně snadno splatíte v plné výši s minimálním rizikem. Tyto menší půjčky pro ženy na mateřské dovolené mohou posloužit pro nákup elektrospotřebiče a nebo mohou pokrýt krátkodobý finanční nedostatek. Půjčka na novou pračku nebo ledničku pro ženy samoživitelky představuje často jediné schůdné a přijatelné řešení. Zvlášť, když nelze počítat s pomocí v rámci rodiny nebo příbuzenstva.

Konsolidace půjček - kalkulačka

Pokud přemýšlíte nad konsolidací půjček a poohlížíte se po internetu, tak zjistíte, že společností, které tuto službu nabízejí, je jako hub po dešti. Buďte při výběru opatrní, protože se může lehce stát, že namísto zjednodušení a snížení splátek se dostanete kvůli podvodníkům do problémů, které mohou skončit exekucí. Řada společností vytvořila užitečný nástroj, díky kterému si můžete udělat představu, jak moc je jejich nabídka výhodná a porovnat ji s konkurencí. Jedná se o tzv. konsolidace půjček kalkulačka, kam zadáte základní hodnoty, na základě kterých obdržíte nabídku, kterou Vám mohou vypracovat a zrealizovat.

Celý článek
Magazín