Dostupné půjčky bez nahlížení do registru

Úvěrové registry mohou být postrachem mnoha žadatelů o úvěrové produkty. Jedná se o souhrn informací o platební morálce dlužníků, kteří neuhradili požadovanou částku v plné výši v požadovaném termínu. Úvěrové registry, které se také nazývají registry dlužníků, chrání bankovní i nebankovní subjekty proti neplatičům. Registry evidují negativní záznamy v případě nedodržování smluvního úvěrového vztahu, v registrech jsou ale také uvedeny informace tzv pozitivní. Věřitelé se z nich mohou dozvědět, jaké typy a jakou výši úvěru klient využívá, a zda pravidelně splácí, případně nesplácí své závazky. V registru se ocitne tedy každý, počínaje okamžikem, kdy žádá o úvěr. Tyto informace jsou zpřístupněny všem členům registru a na vyžádání také dlužníkům, o jejichž data se jedná. Uveřejnění informací v registru klient umožní svým podpisem v rámci uzavírání smluvních vztahů. Záznamy jsou v registru vedeny po celou dobu čerpání úvěru a poté ještě další čtyři roky.

V negativním úvěrovém registru se vaše jméno objeví tehdy, jestliže nezaplatíte tři po sobě jdoucí splátky, s výjimkou začátku a konce smluvního vztahu. Na začátku smluvního vztahu negativní záznam do registru získáte již po dvou neuhrazených splátkách a na konci smluvního vztahu k tomu stačí jen jediná poslední dlouhodobě neuhrazená splátka. Nezaplacená faktura počínaje třemi měsíci od jejího data splatnosti je důvodem pro zápis do registrů u mobilních operátorů. Záznam v registru obdržíte také při každém odstoupení od smlouvy o úvěru z důvodu neplacení.

V registru sdružení Solus se v současné době nachází necelých 900 tisíc fyzických osob, které v souhrnu dluží 46 miliard Kč. Jsou to čísla varovná, ale musíte si uvědomit, že do registru se můžete dostat velmi snadno, i za drobné přestupky. Nemusíte dlužit desetitisícové částky a nemusíte ani dluh splácet dlouhou dobu. Pro zápis v registru stačí jakýkoliv nedoplatek, který je vyšší než sto korun.

Jestliže žádný záznam v registru dlužníků nemáte, nebo jen ten pozitivní, můžete po žádat o půjčku, úvěr nebo hypotéku v podstatě kohokoliv. Existují však i nebankovní subjekty, které záznamy v registrech vůbec neřeší. Pro přiznání půjčky bez registru nejsou záznamy v nich vůbec podstatné. Musíte ale počítat s tím, že tyto subjekty podstupují určité riziko, kdy nabízí půjčky i potenciálně nebonitním klientům. Proto poskytují služby s vyšším RPSN a s vyššími úrokovými sazbami.

Konsolidace půjček - kalkulačka

Pokud přemýšlíte nad konsolidací půjček a poohlížíte se po internetu, tak zjistíte, že společností, které tuto službu nabízejí, je jako hub po dešti. Buďte při výběru opatrní, protože se může lehce stát, že namísto zjednodušení a snížení splátek se dostanete kvůli podvodníkům do problémů, které mohou skončit exekucí. Řada společností vytvořila užitečný nástroj, díky kterému si můžete udělat představu, jak moc je jejich nabídka výhodná a porovnat ji s konkurencí. Jedná se o tzv. konsolidace půjček kalkulačka, kam zadáte základní hodnoty, na základě kterých obdržíte nabídku, kterou Vám mohou vypracovat a zrealizovat.

Celý článek
Magazín