Půjčka před výplatou bez poplatků předem

Seriózní poskytovatel půjčky před výplatou ctí etická pravidla a klient tak získá přehledný produkt bez náznaku podvodu. Poskytnutí půjčky bez poplatků předem a bez nutnosti telefonních hovorů na předražené telefonní předvolby jsou základní znaky seriózní půjčky. Půjčka před výplatou patří mezi nejvyhledávanější půjčky na našem finančním trhu.

Je zde dodržován takzvaný kodex zodpovědného půjčování. Je to jakýsi souhrn pravidel, který ctí platné zákony České republiky a také mravní zásady slušného a poctivého jednání s klienty. Veškerý finanční servis musí být transparentní, poplatky a sankce musí být přehledně uvedeny v sazebníku. Některé nebankovní subjekty jsou také členy finančních skupin, kde figurují společná pravidla pro poskytování úvěrů a jednání s klienty.

Může se však také stát, že klient nebude schopen celou půjčku splatit včas. U krátkodobých půjček do výplaty je sice riziko minimální, mohou však nastat nepředvídatelné okolnosti, například dlouhodobá těžká nemoc, pobyt v nemocnici,nebo pouhé posunutí termínu výplaty. Slušný poskytovatel by měl s těmito událostmi počítat a měl by být schopen se s klientem domluvit na alternativním postupu splácení půjčky. Jestliže však zákazník nespolupracuje s věřitelem, nereflektuje na domluvu se zákaznickým centrem ohledně termínů splácení a neplatí své závazky včas bez udání důvodu, může se ocitnout v úvěrových registrech dlužníků. Sjednání další půjčky pak mohou záznamy v registrech dlužníků nepříjemně zkomplikovat, nebo dokonce zablokovat. Záznamy v registrech totiž kontrolují všechny bankovní instituce a některé nebankovní subjekty

Prodloužení doby splatnosti půjčky je také možné, většina věřitelů to umožňuje. Klient podá žádost o prodloužení splatnosti, kterou nejprve věřitel posoudí, přičemž je dotyčný o výsledku posudku informován e-mailem, telefonicky nebo prostřednictvím zřízeného uživatelského profilu na webových stránkách věřitele. Prodloužení doby splatnosti je samozřejmě zpoplatněno, tento poplatek musí být v každém případě uveden v sazebníku. Jestliže dojde k vymáhání pohledávek, vkaždém případě musí solidní nebankovní společnosti postupovat v souladu s požadavky příslušných právních předpisů. Není-li možné dlužníka věřitelem zastihnout a pohledávku pokrýt, postupuje se ve spolupráci s inkasními agenturami.

Kromě krátkodobých nebankovních půjček mohou lidé využít i kontokorentu na běžných bankovních účtech. Je zde však určité omezení úvěrového limitu, v závislosti na výši mzdových prostředků klienta na daném účtu. Kontokorent si také musíte zřídit v dostatečném časovém předstihu. Některá omezení se mohou týkat i doby splatnosti povoleného přečerpání účtu. V každém případě jsou kontokorenty výhodnou alternativou s výhodnými úrokovými sazbami. Jsou také často využívány mnoha lidmi, kteří mají stabilní zaměstnání se stálým platem, kde termíny výplaty pravidelně zaměstnavatel dodržuje.

Konsolidace půjček - kalkulačka

Pokud přemýšlíte nad konsolidací půjček a poohlížíte se po internetu, tak zjistíte, že společností, které tuto službu nabízejí, je jako hub po dešti. Buďte při výběru opatrní, protože se může lehce stát, že namísto zjednodušení a snížení splátek se dostanete kvůli podvodníkům do problémů, které mohou skončit exekucí. Řada společností vytvořila užitečný nástroj, díky kterému si můžete udělat představu, jak moc je jejich nabídka výhodná a porovnat ji s konkurencí. Jedná se o tzv. konsolidace půjček kalkulačka, kam zadáte základní hodnoty, na základě kterých obdržíte nabídku, kterou Vám mohou vypracovat a zrealizovat.

Celý článek
Magazín