Úvěrový trh a snadné půjčky

Snadnou půjčkou rozumíme půjčku, která je výborně dostupná pro co největší počet žadatelů. Snadné půjčky nabízí výhradně nebankovní společnosti. Bankovní úvěry jsou podmíněné dokládáním mnoha dokumentů a potvrzení, která prokazují schopnost klienta plnit závazky a pravidelně dluh splácet. Banky sice každého žadatele o úvěr prověřují velmi důkladně, ovšem získaný úvěr je po finanční stránce výhodnější, než-li ty, jaké nabízí nebankovní sektor. Bankovní úvěry mají nižší úrokové sazby a nižší RPSN u všech úvěrových produktů.

Zaměříme-li se však na tento ideální model úvěrových služeb z jiného úhlu pohledu, zjistíme, že v důsledku zhoršujících se podmínek na trhu práce a vlivem hospodářské recese bankám ubývá vhodných klientů pro získání úvěru a stále více lidí vyhledává nabídky nebankovních poskytovatelů. Důvody pro tento trend jsou následující: Za prvé roste počet lidí, kteří na bankovní úvěr nemohou dosáhnout. A to buď pro nepravidelný měsíční příjem, nebo pro jeho nedostatečnou výši. A také mnoho zájemců o úvěr svůj příjem prokazovat nechce a nehodlá nikde zveřejňovat svého zaměstnavatele, daňové přiznání nebo majetkové poměry. Problémovými žadateli jsou i ti, kteří mají záznam v některém z registrů dlužníků, všechny bankovní instituce registry prověřují a navzájem se o zápisech v registrech dotyčných žadatelů informují.

Dalším důvodem pro sjednávání nebankovních půjček je jednoduchý způsob vyřízení půjčky a velmi rychlé získání potřebných finančních prostředků. Odpadají návštěvy bankovních poboček a jednání s úředníkyna přepážkách Nebankovní půjčku sjednáte v pohodlí domova přes internet nebo telefonicky, postačí pouze vyplnit krátký přehledný formulář. Odpadá také shánění ručitele a u menších půjček není nutná zástava majetku nebo nemovitosti. Jak vidno, nebankovní půjčka je doopravdy snadná půjčka.

I přesto, že nebankovní půjčky jsou dražší a pochopitelně finančně méně výhodné, jsou stále velmi vyhledávané. K nejoblíbenějším patří krátkodobé půjčky v řádu několika tisíc korun, které dlužník splácí nejčastěji jednorázově. Pokryjí tak krátkodobý finanční nedostatek na zaplacení neočekávaných výdajů v rodinném rozpočtu nebo poslouží pro nákup zboží, kde lidé nechtějí čekat až do další výplaty. Zároveň jsou tyto půjčky s minimálním rizikem, že je nebude možné včas splatit. V nebankovní oblasti se ale také vyskytují lichváři a podvodníci. Trh nebankovních půjček není regulován Českou národní bankou a některé úrokové sazby a RPSN mohou překračovat hranici lichvy. Podvodníci zas využívají lidské důvěřivosti a vyžadují poplatky předem nebo volání na předražené telefonní linky.

Konsolidace půjček - kalkulačka

Pokud přemýšlíte nad konsolidací půjček a poohlížíte se po internetu, tak zjistíte, že společností, které tuto službu nabízejí, je jako hub po dešti. Buďte při výběru opatrní, protože se může lehce stát, že namísto zjednodušení a snížení splátek se dostanete kvůli podvodníkům do problémů, které mohou skončit exekucí. Řada společností vytvořila užitečný nástroj, díky kterému si můžete udělat představu, jak moc je jejich nabídka výhodná a porovnat ji s konkurencí. Jedná se o tzv. konsolidace půjček kalkulačka, kam zadáte základní hodnoty, na základě kterých obdržíte nabídku, kterou Vám mohou vypracovat a zrealizovat.

Celý článek
Magazín