Nebankovní půjčky na cokoliv

Nebankovní půjčkou rozumíme úvěrový produkt, který poskytuje jiný subjekt, nežli banka. Co je pro tyto půjčky typické, je mnohem méně nároků na žadatele, vždy však za cenu vyššího úroku.

Nebankovní půjčky jsou u nás poskytovány několika tisíci subjekty. Jsou to jednak renomované nebankovní společnosti, jako je například Cetelem, Provident Financial, Home Credit a podobně. U těchto poskytovatelů nehrozí žádné riziko podvodného jednání s klientem, na druhou stranu jejich požadavky ohledně bonity klienta jsou větší, než u jiných nebankovních subjektů. Vyžadují obvykle potvrzení o příjmu žadatele, který by měl být v dostatečné výši, aby dokázal pokrýt pravidelné splátky.

Většina poskytovatelů nebankovních půjček je však z řad malých a nově vzniklých společností, případně soukromých investorů. Zde mohou být výrazně vyšší úrokové sazby a především RPSN, proto buďte obezřetní, aby Vaše půjčka nebyla již za hranicí lichvy. Mějte se na pozoru i před telefonními hovory na drahé telefonní předvolby, což je častý trik, jak z důvěřivých lidí vylákat peníze ještě před sjednáním půjčky. Pokusem o podvod se dají nazvat i vyžadované poplatky předem. Z jakého důvodu je český nebankovní trh tak nepřehledný a jak je možné, že zde působí i podvodníci? Odpověď je taková, že trh nebankovních půjček není pod dohledem České národní banky a legislativa tyto pochybné subjekty nekoriguje.

Nebankovní půjčky můžeme rozdělit do několika základních typů dle objemu půjčených peněz: Nejvyužívanějšími a zároveň nejoblíbenějšími půjčkami jsou krátkodobé půjčky do výplaty v hodnotě od několika set do několika tisíc korun, které se splácejí většinou jednorázově z další výplaty. Pak střední půjčky v řádu desetitisíců korun. U těchto středních půjček se vyžaduje potvrzení o pravidelném měsíčním příjmu. Neplatí to však vždy, některé nebankovní subjekty Vám takový obnos půjčí i bez potvrzení příjmu, ovšem za cenu vyššího úroku. Posledním typem největších nebankovních půjček jsou americké hypotéky. V tomto případě se jedná již o statisícové částky a můžete z ní financovat třeba i nákup vozidla, podmínkou není využití hypotéky striktně na bydlení. Americké nebankovní hypotéky se ale vždy zajišťují nemovitostí bez ohledu na způsob jejího využití.

Konsolidace půjček - kalkulačka

Pokud přemýšlíte nad konsolidací půjček a poohlížíte se po internetu, tak zjistíte, že společností, které tuto službu nabízejí, je jako hub po dešti. Buďte při výběru opatrní, protože se může lehce stát, že namísto zjednodušení a snížení splátek se dostanete kvůli podvodníkům do problémů, které mohou skončit exekucí. Řada společností vytvořila užitečný nástroj, díky kterému si můžete udělat představu, jak moc je jejich nabídka výhodná a porovnat ji s konkurencí. Jedná se o tzv. konsolidace půjček kalkulačka, kam zadáte základní hodnoty, na základě kterých obdržíte nabídku, kterou Vám mohou vypracovat a zrealizovat.

Celý článek
Magazín